قوانین عمومی

 کلیه اصول و رویه‏‌های ما منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های ما تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

– روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. ما به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهیم.

– کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت ما به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. ما همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. تمامی سفارشاتی که تا ساعت 12 ثبت گردند در همان روز تحویل  تیپاکس خواهند شد و سفارشات ثبت شده بعد از ساعت 12 ، روز بعد جهت ارسال به تیپاکس تحویل داده خواهد شد .

– در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.

– فروشگاه ما مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای ما محفوظ است.

– در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت ما، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای ما محفوظ است. فروشگاه ما در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت ما می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

تعویض و بازگشت کالا

ضمانت تعویض و بازگشت کالا ( استرداد فقط شامل محصولات خریداری شده به صورت اینترنتی میباشد و خرید حضوری شامل این طرح نمیگردد)

1. محصولات دارای ایراد فنی

جهت رفاه حال مشتریان گالری طلای مبینا ضمانت تعویض 24 ساعته با مظنه روز خریداری شده را در اختیار شما قرار داده است بدین معنی که مشتریان پس از تحویل کالا ظرف مدت 12 ساعت پس از دریافت مرسوله فرصت خواهند داشت  در صورتیکه کالای خریداری شده دارای ایراد باشد، باید نسبت به ثبت تیکت استرداد کالا در پروفایل شخصی خود در سایت مبینا گلد ، اقدام نماید. بعد از ثبت تیکت ، کارشناسان مجموعه از اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت و روند استرداد آغاز خواهد شد. لازم به ذکر است که در خرید از فروشگاه اینترنتی مبینا گلد، استرداد کالا برای هر فرد تنها یکبار امکان پذیر است.

لطفا به موارد زیر جهت استرداد کالا دقت فرمایید :

1. کاربران می بایست حداکثر ظرف 12 ساعت نسبت به ثبت تیک در سایت اقدام نمایند. بدیهی است پس از گذشت مدت تعیین شده کالای مورد نظر شامل این سرویس نمی باشد .

2. استرداد کالا، مستلزم جدا نشدن تگ ها و هولوگرام از کالا  و ملزم به ارایه فاکتور می باشد و در صورت جدا شدن و یا مخدوش شدن هولوگرام تگ ها و فاکتور، کالای خریداری شده قابل استرداد نمی باشد.

3. ایراد فنی اعلام شده توسط کاربر باید مورد تایید کارشناسان فروشگاه قرارگیرد.

4. ایراد ناشی از استفاده ناصحیح از کالا خریداری شده یا مسائلی نظیر آن و یا سایر مشکلات عمدی نباشد.

5. در صورتی که پس از استرداد کالا ایراد فنی اعلام شده  مورد تایید کارشناسان نباشد، هزینه ارسال مجدد کالا بر عهده مشتری می باشد.

2 . عدم تطابق یا انصراف از خرید

واحد کنترل کیفیت مبینا گلد  قبل از بسته بندی مرسولات ، با دقت و حساسیت بالایی آنها را بررسی نموده و  پس اطمینان از صحت و تطابق کالا نسبت به ارسال آن اقدام می نماید با این وجود در صورتیکه کالای سفارش داده شده مغایر با کالای تحویلی توسط مشتری باشد، مشمول سرویس استرداد می باشد و مشتری موظف است تا 12 ساعت پس از دریافت کالا  از طریق ثبت تیکت در سایت، پروسه استرداد را آغاز نماید.
لازم به ذکر است کلیه هزینه های عودت کالا بر عهده گالری مبینا می باشد.

1. کاربران می بایست حداکثر ظرف مدت 12 ساعت پس از دریافت کالا نسبت به ثبت تیک در سایت اقدام نمایند. بدیهی است پس از گذشت مدت تعیین شده کالای مورد نظر شامل این سرویس نمی باشد .

2. استرداد کالا، مستلزم جدا نشدن تگ ها و هولوگرام از کالا  و منوط به ارایه فاکتور می باشد و در صورت جدا شدن و یا مخدوش شدن هولوگرام تگ ها و فاکتور، کالای خریداری شده قابل استرداد نمی باشد.

3. در صورتیکه امکان تشخیص عدم تطابق کالا و یا مورد پسند نبودن آن بدون باز کردن پلمپ (آکبند) کالا مقدور باشد ، پس از خارج کردن کالا از حالت پلمپ (آکبند) امکان استفاده از این سرویس از کاربر سلب می شود.

4. کالای برگشتی می بایست از نظر ظاهری در شرایط اولیه خود توسط فروشکاه دریافت شود، و هر گونه تغییر فرم ظاهری محصول باعث خروج کالا از شرایط استرداد و تعویض می شود.